ExoClick ile Sizde Kazanabilirsiniz! 2

ExoClick ile Nasıl Kazanıyoruz ve Parayı Nereden Alıyoruz?

Birçoğumuz internetin nimetlerinden faydalanırken elbette para kazanmak üzere reklam ağlarını yoklamışızdır. Bir çok reklam ağı ile test etmek amacı çalıştım. Sitede görünen reklamlar ExoClick reklam ağına aittir. Belki bir çok kullanıcı bu reklam ağının sadece adult reklam değil normal reklamlarda vermektedir. Her reklam ağının neredeyse kendine has kuralları vardır. Bunun için domain ve hostunuzun ücretsiz olmaması yerinde bir seçenek olacaktır. Sitenizde elbette rutin yada rutinin dışında güncellenen içeriklerin olduğunu bunların her ne kadar şart olmasada bu konuda fayda sağlayacağı için SEO’ya uygun olduğunu varsayarak işe başlayabiliriz. Standart olarak yaptığımız site haritalarının arama motorlarına bildirilmiş olduğunuda varsayıyorum ki şansımızı arttıralım. Diğer hususlarda domain yaşı ve içerik kod oranı olarak da gösterilebilir. Google sitenizi ciddiye almaz ise yani içeriğinizde nerdeyse hiçbirşey yokken sayfaların sadece reklam ile dolu olması hiç iyi bir seçenek değildir. Bu durumda google sitenizi kimlik avı v.b tehlikeli içerik şeklinde işaretleyebilir. Bunun için içerik kod oranına da dikkat etmenizi öneririm. Yani 3 satırlık yazı ile hoop reklam kodlarını yerleştireyim demeyin.(Pop-Up reklamlar için aynı şey geçerli değil şu anda).

Gelelim exoclik üzerinden nasıl kazanacağımız konusuna. Öncelikle aşağıdaki bannerden kayıt olarak başlıyoruz.

 Kayıt olurken gerçek bilgilerinizi girmeniz gerekiyor ki ücreti alırken sorun teşkil etmesin. Yine kayıt olurken Company kısmı zorunlu olarak görünüyor buraya Personal şeklinde yazıp geçebilirsiniz. (Kayıt olmadan önce sitenin rutin olarak az çok trafik aldığını varsayıyoruz.). Kayıt işlemini yaptık (doğrulama kodu v.s)ve reklam kodlarını yerleştirdik(onaydan sonrada yerleştirilebilir). Onaylandıktan sonra ödeme bilgilerinizi girmenizi öneriyorum. Ödeme bilgisi olarak Payoneer tavsiye ediyorum. Exoclick ile anlık olarak etkileşimi yada ne kadar kazandığınızı takip edebilirsiniz. CPM oranı dinamiktir yani kazanacağınız miktar kullanıcıların sitenizde ne yaptıklarıyla da alakalı bir durum olacaktır. Ödemenizi her hafta bakiyeniz 20$ olduğunda Payoneer hesabınıza alabileceksiniz. O hafta içerisinde 20$ bakiyeniz yoksa tutar bir sonraki haftaya devredecektir. Herşey iyi güzelde acaba doğru diye içinizden soranlar için aşağıdaki ekran görüntülerine bakınız;

exoclick para kazanma
Status kısmından hesabımızın aktif olduğunu görüyoruz. Today kısmında panele giriş yaptığınız anda günlük kazancınızı göstermektedir. Last month kısmında da geçen ayki kazancımız, this month kısmında da bu ayki kazancımızı göstermektedir. This month forecast kısmında da son günlerdeki performansınıza göre o ayda ulaşabileceğiniz tahmini rakam ve hemen sağında geçen aya göre oluşabilecek artış yada azalışı göstermektedir. Statistics kısmında aylık kazanç tablonuzu detaylı olarak görebilirsiniz. CPM oranının sabit olmadığını resimde de net biçimde görebilirsiniz. Reklam kodu etkileşim sayısı,tıklanma oranı ve buna karşılık kazancınız listelenmiş olur.

Adsız2

Son resimde de ücretlendirme peryodu,gelecek ödeme döneminde ne kadar ödenecek gibi detaylar mevcuttur.Aşağıda;

Adsız3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ödeme bilgilerinizi daha önceden de belirttiğim gibi siteniz onaylandıktan sonra girin. Cep telefonu numaranızı güvenlik için isteyecektir girmenizi tavsiye ederim güvenlik için. Neden payoneer mi? Komisyonlar v.s geçtikten sonra (detaylı olarak bu konuda anlattım) size gönderilen master card ile ister online(her yerde) alış veriş yapın isterseniz paranızı ATM den nakit olarak çekin. Ekran görüntülerinin tamamı yazı hazırlanırken sıra ile alındı. Özellikle dikkat edin 1 ve 2. resim toplamlarına 8.18$ ve 8.21$ sitenizde trafik varsa içerik varsa kazanırsınız.

Paylaş
Önceki İçerikTraffic Spirit 6.03 Türkçe Sizlerle
Sonraki İçerikOpen VPN Nedir Nasıl Kullanılır?
20 Yıllık bilgisayar dünyası deneyimini insanlara yararlı birşeyler yapabilmek adına kullanmaktan zevk alan, aynı zamanda bir canlı bilimci.Kimi zaman bir web tasarımı(E-Ticaret,Blog v.b)ile vakit geçiren biri. Ne ilginç değilmi? Canı sıkıldıkça reverse engineering ile uğraşır,bir makale yazar canı sıkıldıkça. Birde Siemens markasının yıllar önceki sloganını çok sever! -"Be inspired"
  • Devran

    Merhaba,

    Ben uzun süredir payoneer ve exoclick ile çalişmaktayım. Fakat bu hafta Exoclick ödemeleri payoneer ‘e çıkarttığı halde. Payoneer bundan bihabermiş gibi davranıyor. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?

    • Öyle bir sorunla henüz karşılaşmadım. Sadece ilk ödeme kısmında çok bekledim. Meğer Exoclick ile iletişime geçmek gerekiyormuş ilki için.