Facebook’tan Nasıl Video İndirilir?

0
7941

Facebook’tan Nasıl Video İndirilir?

Facebook’tan eklentisiz nasıl video indirilir? Zahmetsizce nasıl yapacağınızı adım adım anlatıyoruz. İşte facebooktan eklentisiz video indirme yöntemi.

Video barındıran en popüler site olmasada Facebook üzerinde de yine binlerce video bulunmaktadır. Birçoğunu da beğenip keşke arşivimde olsa dediğiniz videolar da muhtemelen vardır. Önceleri IDM(internet download manager) ile indirme yapabiliyordunuz ancak son facebook güncellemelerinden sonra bu çok fazla mümkün olmuyor. Bunun için işte yapmanız gerekenler;

1.Önelikle indirme yapmak için facebook’a yüklenmiş bir video buluyoruz.

2.Videoyu oynat dedikten sonra video penceresinde sağ tıklayıp video url’sini göster diyoruz(Show Video URL). Buradaki URL yi kopyalıyoruz.

facebook video indir

3.Kopyaladığımız video URL sini adres satırınıa yapıştırıp başından itibaren www kısmı dahil silip bunun yerine m yazıp enter’e basıyoruz.

4. Son olarak ta videoyu oynatmaya başlayıp video penceresinde sağ tıklayıp video olarak kaydet diyoruz ve videomuzu indiriyoruz.

facebook video indir

Örnek uygulama videosu ;


 

Paylaş
Önceki İçerikİnternet Download Manager Full İndir 6.25 Bld20
Sonraki İçerikWordPress SEO Nasıl Ayarlanır ?
20 Yıllık bilgisayar dünyası deneyimini insanlara yararlı birşeyler yapabilmek adına kullanmaktan zevk alan, aynı zamanda bir canlı bilimci.Kimi zaman bir web tasarımı(E-Ticaret,Blog v.b)ile vakit geçiren biri. Ne ilginç değilmi? Canı sıkıldıkça reverse engineering ile uğraşır,bir makale yazar canı sıkıldıkça. Birde Siemens markasının yıllar önceki sloganını çok sever! -"Be inspired"