IOS 9.2 ve 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır? 1

IOS 9.2 ve 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Henüz İngilizce Sürümü Olmamasına Karşın Bu Mümkün!

Belkidebir çoğumuzun merakla beklediği jailbreak sürümü yayınlandı. Hemen bir dipnot belirteyim ki buda şu anda sadece 64Bit cihazlarda düzgün çalıştığıdır. Çok önceleri public olarak olmasa bile bazı hacker gurupları bunu çeşitli sosyal medya platformları üzerinden paylaşmışlardı. Bu seferki jailbreak aracı da yine Pangu ekibinden geldi. Şimdi gelelim jailbreak yapmaya. Bir sıralama yapacak olursak;

1-Öncelikle jailbreak aracını buradan indiriyoruz.

2-Aracı windowsta yönetici olarak çalıştır dememiz gerekiyor.

3-Birçok sürümde olduğu gibi iphonumu bul kısmını kapatıyoruz. Yine cihazda ekran kilidi varsa bunuda kaldırıyoruz.

4-Telefonu yada tableti bağladıktan sonra program üstünden fotoğrafta gösterilen kısma tıklıyoruz.

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir-1

5-Önceki gerçekleştirdikten sonra iPhone veya iPad’eprofil gönderilecek. Bu profili yükleyin. Bu bölümde Apple ID‘nizi girmeniz istenecek.

6-Profili yükledikten sonra ana ekranda PP uygulaması belirecek. Buna tıklayın.

 

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir-2

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir-3

7-PP uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan bölüme tıklayın.

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir-4

8-Uygulama ekranında yer alan yuvarlak bölüme tıklayın. Bu bölüme tıkladıktan sonra tuş kilidi yapın ve bekleyin. Cihazınız yetersiz depolamaalanı uyarısı verecek bunu önemsemeyin. İşlem bittikten sonra Jailbreakuygulamasından bir bildirim alacaksınız. Bu bildirimi açın.

ios-933-jailbreak-nasil-yapilir-5

Tüm işlemleri yaptıktan sonra cihazınız kapanıp açılacak veCydia uygulaması ana ekranda yer alacak. Cydia uygulamasını açın ve Repo’ları güncellemesini bekleyin. Eğer Cydia’da bir güncelleme varsa bu güncellemeri sorun yaşamamak için mutlaka yükleyin.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikTraffic Spirit 6.0.1 Türkçe
Sonraki İçerikPokemon GO Yeni Sürüm
20 Yıllık bilgisayar dünyası deneyimini insanlara yararlı birşeyler yapabilmek adına kullanmaktan zevk alan, aynı zamanda bir canlı bilimci.Kimi zaman bir web tasarımı(E-Ticaret,Blog v.b)ile vakit geçiren biri. Ne ilginç değilmi? Canı sıkıldıkça reverse engineering ile uğraşır,bir makale yazar canı sıkıldıkça. Birde Siemens markasının yıllar önceki sloganını çok sever! -"Be inspired"