Brezilyalı mining şirketi Minerworld, şimdi şirkete para veren yatırımcıları tazmin etmek için yeterli bitcoine sahip olmadığı ve Ponzi şeması olma iddiasıyla karşı karşıya.

Bir mahkeme emri yatırımcıların ilgili yatırım tutarlarının geri ödenmesi için şirketin geriye kalan mali kaynakları kullanmaya zorluyor. Ancak Mixiamax’tan bildiren haberlere göre, Minerworld mahkemeye ödeme yapamayacağını söyledi çünkü kalan fonlar operasyonları yürütmek ve hizmet sağlayıcılarla sözleşmeleri feshetmek için için harcandığını belirtiyor.

Minerworld, gelir ve giderlerini göstermek için son dört aydır hesap ekstrelerini yayınlama izni istediğini iddia etti. Söz konusu fon eksikliği nedeniyle etkilenen yatırımcı sayısı 50.000 kişiyi tutuyor.

minerworld mining

Ponzi mi?

Minerworld, bir piramit şeması olduğunu iddia eden çeşitli çevrelerde insanlardan tepki alıyorlar. Brezilya’daki yetkililer, şirkete karşı bir dava açıyorlar.

Minerworld Poloniex Borsasına yönelik bir phishing saldırısı nedeniyle Ekim 2017’de 851 bitcoins kaybettiklerini iddia ettikten sonra şüpheler yükseldi. Medyaya göre hırsızlığı detaylandıran herhangi bir açıklama yayınlamadı.

Yetkililer ayrıca, yatırımlar konusunda yüksek getiri sözleri ve uluslararası seyahatler ve ithal araçlar gibi ödüller hakkında bilgiler nedeniyle şirket hakkında şüphe duyduklarını belirttiler.

Minerworld, CriptoNoticias’a göre bir piramit şeması olmadığını veya çok seviyeli bir işe benzer bir modele sahip olduğunu iddia etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here