btcturk

Bildiğiniz üzere bu konuda TL bazlı işlem yapan çok az yer olmakla birlikte kişisel görüş olarak en iyilerinden biri BTCTurk diyebilirim. İnternette birazcık araştırdığınızda yerli platformlarda samimi bir yorum bulmak oldukça zor. Şikayetlerine baktığınızda BTCTurk ile ilgili hesap onayı probleminden sıklıkla bahsedilmektedir. Ancak normal kullanıcı olarak yönergelerle ilerlediğimde onay ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece bir kaç saat sürdü. Evet bazı noktalarda gecikmeler yaşanabiliyor ki bu bütün kripto borsalarda oluşabilen cinsten sorunlar. Örnek olarak CEX.io borsasında para çekimlerinin gecikmesi sistemin yoğunluktan dolayı aksaması ve VISA ödeme altyapısındaki aksaklık verilebilir. Kaldı ki bu aksaklıklardan dolayı elimizdeki kripto parayı farklı borsalarda nakite çevirmek zorunda kaldık (PARİBU).

BTCTurk te ödemeler gayet hızlı biçimde yapılıyor. Mesai saatleri içerisinde vereceğiniz nakit çekme emri gün içerisinde gerçekleşiyor. Mesai saatleri dışında kalan emirler bir sonraki mesai saatlerinde gerçekleştiriliyor. Komisyon oranlarının da son derece makul olduğu düşüncesindeyim. Bir nakit çekme işleminde (min. 1000TL) ödeyeceğiniz komisyon tutarı şu an için 3,54TL dir.

Ayrıca gayet kullanışlı ve emsallerini aratmayan mobil uygulaması da mevcut(İOS/Android). Sadece ufak tefek eksikleri mevcut, örneğin benim farkettiğim websitesinde olan ancak mobil uygulamada olmayan nakit çekiminde kullanılan hesabın hatırlanmaması yada mecburen manuel olarak tekrar girilmesi. Bu durum mobil kullanımını bir derece sınırlandırıyor diyebiliriz. Özetle güvenilir ve kullanılabilir bir platform olduğunu düşünüyorum.

Bol kazançlar…