Traffic Spirit 5.3.3 Türkçe Versiyon 1
Traffic Spirit kullanırken nelere dikkat edilmelidir,hangi özellik ne anlama geliyor? Google den ban alırmıyım?

Traffic Spirit Kullanırken En Çok Merak Edilenler ve Sorulanlar

1-Traffic Spirit antivirüs programı tarafından virüs olarak algılandı, neden?

Bu program dahili gözatıcı/browser’e sahiptir. Arkaplanda bir çok siteyi ziyaret eder. Temel mantık herkes programı kullanırken kendi sitesini ekler ve P2P modunda çalışır. Bu nedenle bazı kullanıcıların sitelerinin bilerek yada bilmeyerek virüs içerdiğini gözden kaçırmamak gerekir.Programın kendi içeriğinde virüs yoktur ancak ziyaret edilen sitelerde virüs içeriği olabileceğinden (hatta bazı reklam kodları dahi zararlı içeriğe yönlendirebilmektedir) programa antivirüs de izin vererek kullanınız. Mutlaka antivirüs programı kullanınız.

2- Bir sitenin/sitemin blokesini nasıl kaldırırım?

Herhangi bir zararlı içerik yayınlama eğiliminde bulunursanız Spirit tarafından ban alırsınız. Onun haricinde sitenizdeki blokenin haksız olduğunu düşünüyorsanız yada herhangi bir public domain aldındaysa (ebay,facebook,twitter v.b) contact@ipts.com ile iletişime geçerek blokenin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

3-Günlük trafik ne anlama geliyor?

Günlük trafik altında hem planlanan günlük ip ziyaretçisini hemde o gün ziyaret gerçekleşmiş ip sayısını görebilirsiniz. Bu raporlama ayarlarda seçtiğiniz zaman dilimine göre görüntülenir.

4-Ziyaret durumu ne anlama geliyor?

Ziyaret durumu görüntülenen ziyaretleri içerir. Bu alandaki oran ne kadar yüksek olursa siteniz o kadar iyi görüntülenmiş demektir.

5-Daha fazla site nasıl eklerim?

Genelde programa en fazla 10 adet site ekleyebilirsiniz. Ancak daha fazla site eklemek istiyorsanız integral modda daha fazla bilgisayar çalıştırıp topladığınız puanlarla daha fazla site ekleyebilirsiniz.

6-Siteme daha fazla nasıl trafik çekerim?

Bilgisayarınızın ve internet hızınıza bağlı olarak belirlenen “kullanılabilir ziyaret zamanını” istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ancak bu yeterli olmuyorsa farklı bir bilgisayarda programı çalıştırıp daha fazla trafik alabilirsiniz.

7-Kullanılabilir ziyaret zamanını nasıl arttırabilirim?

Kullanılabilir ziyaret zamanı genelde 10000dk ile sınırlıdır. Fakat bazı kullanıcıların belirttiği gibi bu kullanılabilir zaman bazen çok daha düşük olabiliyor. Bunun nedeni bilgisayar konfigürasyonunun yanında eklentilerin ve programların güncel olmayışı oluyor. Yaptığım testte(WinXP 4GB Ram,4 Çekirdek CPU) internet explorer 6 kullanırken 1250dk iken internet explorer 8e yükselttiğimde 8000dk olduğunu gördüm.

8-Bir bilgisayarda kaç tane spirit programı çalıştırabilirim?

Bir bilgisayarda en fazla bir adet spirit programı çalıştırabilirsiniz. Daha fazla spirit programı kullanmak istiyorsanız daha fazla PC gerekir.

9- Bir IP adresinden Spirit kullanan kaç PC kullanılabilir?

Bir IP adresinden en fazla 3 tane spirit kullanan PC bağlanabilir.

10-Siteme neden trafik yavaş geliyor?

Sitenize gelen trafik 24 saatlik zaman dilimine bölünmüştür. Sitenize gelecek trafikte zaman yada bölge kısıtlamasına gitmiş olabilirsiniz.

11-Siteme gelen trafik neden az sayılıyor?

-Sayfanızın genel çok hızı düşük olduğunda trafik sayınız az görüntülenebilir,bunun aşılması için limitsiz bant genişliği (host kısmında) tavsiye ediyoruz.

-Lütfen üçüncü parti istatistik yazılımı kullanmayın.

-Analitik kodu sayfanızla düzgün entegre edilmemişse görüntülemede sorun yaşayabilirsiniz. Analitik kodlarının head tagları arasında olması gerekiyor.

12-Trafik grafiğini zaman dilimine göre nasıl ayarlarım?

Bunun için grafikte herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur. Zaman dilimini seçtiğinizde grafik buna göre otomatik olarak değişir. Bunun amacı simülasyonu daha gerçekçi kılmaktır. Sabahın 4 ünde 10 Türkiye kullanıcısı yerine 70-80 Türkiye kullanıcısının olması biraz saçma olur haliyle ki grafiğin amacı budur.

13-Trafik kaynağı ne anlama geliyor?

Sitenize gelen trafiğin hangi yolu izlediği anlamına gelir. Bu yol bir arama motoru üzerinden yada bir sosyal medya üzerinden de olabilir. Referans kaynak sitenizin sıralamasını iyileştirmek adına öneli yeri vardır. Bir nevi backlink gibi düşünün. Sosyal medya üstünden referans vereceğiniz zaman size tavsiyem sosyal medya üstünden o konuyla ilgili bir paylaşım yapmanızdır.

14-Hangi sayfalar altsayfa olarak değerlendirilir?

Örnek olarak; https://www.ahonder.com adresini anasayfa olarak kabul edersek https://www.ahonder.com/cpm-tl-jet-odeme-kaniti-surpriz/ da bir altsayfa olur.  Ayarlarda kullanacağınız ip/pv oranına göre bu altsayfa ziyaret sayısı değişecektir. Altsayfa ziyaret sayısını program üstündeki ayarlardan değiştirebilirsiniz.

15-Fare tıklamasını nasıl kullanabilirim?

Program belirlediğiniz kurala uygun olan sayfaları arar ve fare hareketini simüle eder,açılabilir yada tıklanabilir bir bağlantı varsa tıklama işlemini gerçekleştirir. Bu oran ücretsiz sürümde %5 tir.  Önemli olan kısım ise bu ayarların düzgün yapılmış olmasıdır. İki seçenekte dikkat edilmesi gereken nokta;

Linkte şunu içeriyorsa kısmında link içerisinde belirlediğiniz argüman var ise tıklamayı gerçekleştirir. Başlıkta şunu içeriyorsa kısmında da başlıkta belirlediğiniz argüman var ise tıklamayı gerçekleştirir. Bu işlemi yaparken belirlediğiniz sayfa ve altsayfa oranına göre aramayı gerçekleştirir. Bundan diğer sayfalarda belirlediğiniz süre etkilenmez.

16-Pop-Up sayfa ne anlama geliyor?

Bazı web sayfalarını ziyaret ettiğinizde pop-up sayfa açıldığını biliriz. Bir çok browser artık otomatik açılan pencereleri engellemektedir. Bu programda da diğer kullanıcıların açılır pencerelerine ne kadar izin vereceğiniz ve onların bu açılır pencerelerden ne kadar kazanmasını istediğiniz anlamına gelir. Unutmayın ki P2P tabanlı çalışan bir programda size de benzer oranda açılır pencere (pop-up) izni vereceklerdir.

17-İntegral puanları nasıl kazanılır,nasıl kullanılır?

Bu puanları kazanmak için vip.ipts.com adresinden ücretsiz olarak üye olmanız gerekiyor. Üyelik işleminden sonra program üstünden integral moda geçip üyelik email adresinizi girdikten sonra başlat butonuna basmanız yeterli oluyor puan toplamak için. Puanları kullanmak için yine üye olduğunuz vip.ipts.com adresine girerek nasıl kullanacağınız şekline karar veriyorsunuz. Kullanabilmek için minimum 50000 puanınızın olması gerekiyor.

18-PV,UV ve IP ne anlama geliyor?

PV: Sayfa gösterim sayısı anlamına gelir. UV: Benzersiz kullanıcı ziyareti anlamına gelir. IP de ziyaret yapılan ip adresi anlamına gelir. Aslında çoğu zaman IP ile UV arasında pek bir fark yoktur. Aynı ip adresinden farklı cihazlar ile bağlanmak dışında. İki durumu değerlendirirsek;

UV IP’den büyük olursa; Bu ip adresinin public bir adres olduğunun işaretidir. İnternet kafe,hotel yada hastane v.b

UV IP’den küçük olursa; ADSL yada Dial-Up kullanan bireysel kullanıcıların bağlantı esnasında ip adreslerinin değiştiği anlamına gelir.

 

19-Spirit programını kullanırsam arama motorundan ban alır mıyım?

Bir çok kullanıcı bu programı kullandığında arama motorlarından bloke alacağından endişe etmektedir(Google,Bing v.s). Bu programı kullanarak arama motorlarında ban/bloke almanız için bir sebep yoktur. Analitik kodu ile bunu takip edebilirsiniz. Tecrübelerime dayanarak şunu belirtebilirim; bu program ile sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltebilirsiniz(anahtar kelime ve ref. linkler ile). Ban almanız için tek neden sitenizde zararlı içeriğin barınmasıdır. P2P tabanlı çalışan bu programı kullanırken antivirüs programını mutlaka kullanın. Sahibi olduğunuz sitenin içeriği başlangıçta temiz olsa dahi nadir olarak Spirit kullanan kullanıcılardan(sitenize içerik eklerken denk gelirse) sitenize zararlı kod bulaşabilir ve bunu engellemenin yolu aktif bir antivirüs programıdır. Farklı bir örnek ise; sitenize eklediğiniz reklam kodlarının zararlı içeriğe yönlendirmesidir ki bu konuda yaptığım testlerde bu duruma defalarca rastladım. Bunun için kaliteli reklam ağlarıyla çalışmanızı öneriyorum. Örnek olarak; CPM.tl yi gösterebilirim.

 

 

 • Emre Akgün

  Bu programla reklam tıklaması yapılıyor mu ? Adsense yakalar mı ?

  • Evet reklam tıklaması yapar. Adsense yakalar başka firmaları öneriyorum. Kaldı ki google standart reklam kodlarına ve bannerlarına da hiç bir sıkıntısı yokken pishing uyarısı verebiliyor. Google ile bu konuda oyun oynamayın derim ben.

   • Hocam bu proğramla reklam tıklaması nasıl yapabilirim mesala sitemde reklam var onu nasıl tıklatırım biraz anlatırmksınız….

    • Tıklama bölümüne link yada uygun kelimeler girerek tıklatma yaptırabilirsiniz. Ancak toplamda %5’i geçemiyor maalesef. Bazı arkadaşlar reklam kodlarını inceleyerek direkt kodlar üzerinden tıklatma yaptırdıklarını belirtmişlerdi ancak benim bu şekilde bir denemem olmadı.

    • mikr0p mikr0p

     Google reklamlarına tıklatmayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. 1 hafta içinde hesabınızı kapatırlar. Aman diyimm!!

     • Ahmet Önder

      Evet bunu defalarca belirttim…

 • Emrhn

  Hocam ben vip.ipts.com a üye olsun add siteye basıyorum. Site ekliyorum ama usd flan yazıyor benden para flan mi alıyor anlayamadım lütfen bilgilendiriniz. Birde bu integral modda 50000 puan nasıl oluyor ayrıntılı anlatır mısınız?

  • Vip kısmı eğer puan toplamadıysanız ücretlidir. İntegral kısmından puan toplayabilirsiniz. 50000 puan 2.5 usd karşılığıdır. Ayarlayacağınız süreye göre çeşitli ip sayılarında hit gönderebilirsiniz.

 • EMRHN

  50000 puanla kaç görüntüleme veya traffic gelir. Ben puan kasarken hizli secenegini sectim sorun olur mu? Birde ben 50000 puan yaptığımda bunu banka yoluyla alabilir miyim

  • Bu puan toplama işlemi ağ hızı ve pc hızı gibi birkaç bileşene bağlıdır,birebir şu konfigürasyonla şu kadar puan toplarsınız diyemem donanımınızı puan toplama kısmında test ederek öğrenebilirsiniz ancak. Hızlıdan yavaşa doğru deneyin. PC nizi ve internet bağlantınızı ne kadar kastığına siz karar verin

   • eren

    merhaba integral moda geç diyince today points diye birşey var onu 50 bin puan yapıncamı 5binden 10 bine çıkartabiliyoruz site hit sayısını?

 • emrah

  traffic spirit instagram takipci kasmada kullanıbiliyrmiuyiz

  • İnstagram takipçi arttırmada kullanılmaz.

 • Gerçek Mi Sahte Mi

  Selamun aleyküm abi sitelerimize gerçek kişiler mi yoksa sahte kişiler tarafından mı hit kasılıyor yani tıklayanlar gerçek kişiler mi?

  • Tıklayanlar gerçek kişilerdir bunu Google analitycs’ten de takip edebilirsiniz.

 • Onur Şavkı

  Google Analytics de Gerçek Zamanlı altında Trafik Kaynaklarına bakıldığında Şu anda Sitede Etkin 1 Kullanıcı var yazdığında alt tarfta Organik yazıyor. Ben Browser’dan siteyi açtığımda aynı yerde Doğrudan yazıyor. Bunun sebebi nedir. Bir de Analitik kodu ile takip edebilirsiniz yazmışsınız bunu nereden ne şekilde kontrol edeceğiz bilgi verebilirmisiniz.

  • Onur Şavkı

   Bir de şunu sormak istiyorum Bu program sürekli aynı IP yi mi kullanıyor çalışma prensibi nasıl bilginiz var mı?

 • sinan fırat

  admin ben burda son sürümü yükledim link tl adresleri ekledim siteye gunluk traffik artıyo ama bitürlü link tl de gorunmuyo hiçbiri hep sabit kalıyo yardımcı olur musun